Nakliyat Sigortaları


I. Nakliyat Abonman

Taşınan emtialarına sigorta yaptırmak isteyen müşteriler, emtianın kara, deniz, demir ve hava yolu ile taşınması sırasında karşılaşacağı risklere karşı önceden belirlenen fiyat ve şartlarla teminat alabiliyor.

Abonman sözleşmesi, sevkiyat zamanını önceden bildirme zorunluluğu olmaksızın teminat sağlıyor. Bu sözleşme, sevkiyat bildirimli olabileceği gibi sigortalının bir yıl boyunca yapacağı toplam sevkiyat tutarı üzerinden tek poliçe yapmasına da imkan sağlıyor.

Yanıcı ve parlayıcı madde, elektronik cihazlar, tekel ürünleri, canlı hayvan, cam, altın ve benzeri değerli madenler ve taşlar, mücevher, nakit para ve benzeri kıymetli malların taşınması sırasında zarar görmesi veya silahlı gasp ve soygun risklerini teminat altına alıyor.

II. Yurt İçi Taşıyıcı Sorumluluk

Tek bir aracı ya da araç filosu olan taşıma firmalarının sahip oldukları ya da kiraladıkları araçlarıyla, taşımayı taahhüt ettikleri yüklerin başına gelebilecek bir hasarda ödemek zorunda kalacakları tazminatlara karşı güvence sağlıyor.

Bu teminat araç başına poliçe şeklinde de sağlanabildiği gibi taşıyıcı firmaların ihtiyaçlarına göre standart teminatların dışında ek teminatlar içeren özel ürünler oluşturulabiliyor.

III. Yurt Dışı Taşıyıcı Sorumluluk

[CMR, FFL (Freight Forwarder Liability)]

Farklı çözümler ile taşıyıcıların; depolama, yurt içi ve yurt dışı dâhil kara, hava, deniz ve demir yolu ile yaptıkları operasyonlara tek bir poliçe ile teminat sağlıyor. Tek poliçe ile yıl içindeki tüm taşımalara yurt içi ve yurt dışı dâhil teminat veriyor. Ayrıca, hasarlı malın kurtarılması için yapılacak kurtarma ve çevre temizlik masrafları, sürücünün alkollü olması hallerinde dahi bu özel poliçe sayesinde eksiksiz ödeme ile karşılanıyor.